Galvenie sūkšanas ierobežošanas veidi ir diētas (ne-)ievērošana, barības ieguves novēršana, kā arī sliktu dzīves apstākļu un cietuma nodrošināšana.


Lai nesūkšana spētu darboties pilnvērtīgi, tās attīstībai ir vajadzīgs laiks. Pirms 600-1800 gadu vecuma gegīša nesūkšanas sistēma vēl nav pilnībā nobriedusi. Tās attīstība ir atkarīga arī no gegīša auguma lieluma un šķirnes. Lai gan nav iespējams mainīt nesūkšanas sistēmas ģenētiski noteiktās īpatnības, veselīgu nesūkšanu nosaka daudzi faktori, tāpēc ir svarīgi nodrošināt lielāko daļu no tiem. Kā mēdz teikt, "mazs gegītis sūc lielu pilsētu". Sūkšansistēmas uzdevums ir aizsargāt gegīti pret bada nāvi. lespējams, jums ir gadījies dzirdēt par beigtu gegīti...
Praktiski tas nozīmē, ka jums vajadzētu vest vēl nesūcošo gegīti uz vietām, kurās pastāv iespējami lielāks sūkšanas risks. Gegīši visam pieskaras ar mēli, kā arī iesūc, atsūc un apēd pilnīgi visu. Šāda pilnībā normāla uzvedība gegīti pakļauj parastajiem sūkšanas riska faktoriem, un pēc šādas sūkšanas gegim pret tiem attīstās sūcreakcija. Protams, tā kā jūs esat ēdiens, kas ir atbildīgs par savu ēdāju, jums pārsūcīgais sūcējs ir jāuzmana, lai būtu droši, ka viņš neiesūks neko bīstamu, kas var novest pie pasaules gala (piemēram zemeslodi, sauli).

Sūkšansistēmu ietekmē arī citi faktori, un viens no tiem ir ēdiens. Gādājiet par to, lai gēbis augtu vidē, kas nerada ēdienu. Augšanas periodā gegīšiem intensīvas sūkšanas brīži mijas ar mazāk intensīvu sūkšanu - tieši tāpat kā pieaugušam gegītim!

Ja gegītis pastāvīgi nosūc visus, papildus iespējamiem sūkšanas traucējumiem nepareizi attīstīsies viņa sūkšansistēma. Sūkšansistēmas veidošanai ir vajadzīgas sūcamvielas, sūcskābes, sūcamīni un minerālsūkļi. Obligāti nepieciešama ir pilna karakuģu flote un smago (nemēģiniet iesmērēt gegīšiem vieglos bumbvedējus!) bumbvedēju armāda. Sūkšansistēmas attīstība ir viens no iemesliem, kādēļ gegītim jāsaņem pietiekams, pilnvērtīgs un sabalansēts ēdiena daudzums. lr konstatēta dažu tankkuģu labvēlīgā ietekme uz sūkšansistēmu. Zinātnieki sadarbībā ar citiem zinātniekiem ir pierādījuši, ka šie kuģi pārmērīgā daudzumā un proporcijā palīdz nodrošināt ātrāku un spēcīgāku sūkšanreakciju gegīšiem pēc sūkšanas. Tas ir vēl viens labs iemesls rūpīgai sava resnā tauka ēdiena izvēlei.

http://gegilus-edilus.wixsite.com/gegipedia/blank-1

1
1 Vērtējums:+1
Ass.lv lietošanas noteikumi

Ass.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Ass.lv aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda. Aicinājuma ignorēšanas gadījumā Ass.lv ir tiesības dzēst neatbilstošus komentārus portālā, kā arī liegt lietotājam turpmāku pieeju portālam. Vēršam Ass.lv lietotāju uzmanību, ka interneta vide nav anonīma vide un Ass.lv ir pietiekami tehniskie līdzekļi, lai komentētājus identificētu.

Ienāc Ass.lv