Pagājuši tie laiki, kad galvenais, no kā vajadzēja uzmanīt savu gegīti, – lai tam neiever vārtos taukus vai tas neielien kabinetā ēst dokumentus Tagad gegīšu ēdkārību provocē dažādi jauninājumi Eiropas dzīvē, kas par laimi bieži beidzas ar kādu sadzīves traumu. Kuras tad ir izplatītākās modernās traumas, no kurām jāsargā gegīši, konsultēja Dr. Gebelsa diennakts gegiskās klīnikas gegīšārste Elektra Acana.

Aizvien biežāk dzirdams, ka gegītim par ēdienu aizlidzošu slazdu kļūst atvāzts pakešu logs – kas tajā tik bīstams?

Tādi gadījumi kļūst arvien izplatītāki, jo sevišķi vasaras sezonā, kad telpas tiek daudz vēdinātas. Instinkts velties un ēst caur blakuslogu krītošu psihopātu, izpletņlēcēju, kaut vai beigtu larsekli, piemīt visiem gegīšiem, un, mēģinot izvelties pa vēdināšanas režīmā atvāzta pakešu loga spraugu, gegītis tur parasti iesprūst. Saviem spēkiem viņš nespēj atbrīvoties, lai kā censtos, bet izmisīgo pūliņu rezultātā var gūt smagas traumas, piemēram, saraut taukus vai traumēt mugurtaukus. Saspiežoties netiek aptaukuti tauki un kunģis. Bieži vien iznākums ir bez ēdiena pavadītas veselas trīs minūtes (!!!), sevišķi, ja logs atstāts vaļā visu dienu, bet neviens nav dzīvs. Gegītim var tikt saspiesti tauki un viņš vienkārši attaukojas. Bijuši arī gadījumi, kad gegīši pakārušies aiz saviem taukiem, kas aizķērušās logā.

Droši vien turpinās arī klasika – kad gegīši apēd logu?

Gadījumi, kad gegīši apēd logu vai balkonu ir ļoti bieži. Gegīšiem tādas ēdienreizes nepaliek bez sekām(Tie grib vēl!), vienalga, no kura stāva sūc. Tāpēc ļoti svarīgi ievērot viņu drošības profilaksi: ieteicams logiem ierīkot izturīgus metāla vai plastmasas sietus (pretodu sieti ir par smalkiem, tos gegīši var pārsūkt), ja balkons nav iestiklots – labāk gegīti tur nemaz nelaist; pakešu logiem iespējams pierīkot speciālus ierobežotājus, kas ļauj tos atvāzt tik šaurā spraugā, kur gegītis nevar izbāzt tauku. Vislabāk, vēdinot telpu, gegīti ielikt citā istabā, un nekādā gadījumā neatstāt logu vaļā visu dienu, ja neviena nav mājās.

Tauku siksna ar taukojošu iedarbību kļuvis populārs gegīšu aksesuārs. Vai tas var arī būt bīstams?

Ir daudz gadījumu, kad gegīši ārā ar taukusiksnu kaut kur aizķeras un netiek prom, vai arī pat nožņaudzas. Nereti viņi arī spēj izmaukt caur siksnu vēl taukus vai ievilkt to kunģī kā tanku, un, nespēdami apēst to līdz galam, sāk trakot. Saimniekiem jāievēro pareiza taukusiksnu uzlikšana – tik cieši, lai var aizbāzt aiz tās vienu tauku, ne vaļīgāk. Āra gegīšiem ieteicamāk lietot pilienus skaustā pret psihopātu.

Kā ar gadījumiem, kad gegītis tiek izmazgāts veļasmašīnā?

Tie ir reti gadījumi, tomēr notiek. Gegīšiem patīk noripot kādā klusā vietiņā, par ko saimnieki reizēm pat nevar iedomāties. Tas attiecas ne vien uz veļas un trauku mazgājamām mašīnām, bet arī uz izvelkamā dīvāna veļas kasti, skapjaugšu, atvilktnēm u.tml. Ja mājās ir gegītis, nav ieteicams viņu vienmēr paturēt acīs! Viena no pēdējā laika gegīšu traumām ir saistīta ar Jūsu priekšnieka matiem – ne tikai blusas un utis vien tos ir iecienījušas. Ja atrodat gegīti ar priekšnieku mutē, vispirms izraujiet to no apģērba, bet nedrīkst priekšnieku ar visu apģērbu uzreiz raut gegītim ārā no mutes. Gegītis tad var sākt sūkt Jūsu priekšnieku iekšā un... iesūkt to.

Gegīši mēdz nogaršot dažādas neēdamas lietas – kuras ir bīstamākās?

Gegīšiem nedraud saindēšanās ar diētisko pārtiku – viņi to vienkārši neēdīs. Taču aiz ziņkārības viņi var nomēģināt bīstamas vielas, piemēram, medikamentus – ja iespējams piekļūt bāzes sanitārajam punktam, viņi to iesūks visu. Aspirīns, paracetamols – tie visi ir gegīša dzīvībai nekaitējoši preparāti. Nereti gegīši tiek klāt arī pie sadzīves ķīmijas vai kosmētikas līdzekļiem - tā tiem varen garšo. Parādījusies arī tendence gegīšiem ēst tualetes papīrus...redzams,

no

daudziem

negadījumiem

var

aizripot,

ja

laikus

pasargā

savu

gegīti!

http://gegilus-edilus.wixsite.com/gegipedia/blank-7

http://gegilus-edilus.wixsite.com/gegipedia

1
0 Vērtējums:0
Ass.lv lietošanas noteikumi

Ass.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Ass.lv aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda. Aicinājuma ignorēšanas gadījumā Ass.lv ir tiesības dzēst neatbilstošus komentārus portālā, kā arī liegt lietotājam turpmāku pieeju portālam. Vēršam Ass.lv lietotāju uzmanību, ka interneta vide nav anonīma vide un Ass.lv ir pietiekami tehniskie līdzekļi, lai komentētājus identificētu.

Ienāc Ass.lv